Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Przebieg konsultacji laktacyjnej

Na wizytę laktacyjną należy się umówić z doradcą telefonicznie. Dzień i godzina wizyty ustalane są indywidualnie. W poważnych problemach z karmieniem piersią pomoc udzielana jest jak najszybciej, jeszcze w dniu zgłoszenia. W problemach laktacyjnych wykraczających poza kompetencje i kwalifikacje doradcy pacjentka dostaje skierowanie do lekarza specjalisty, np. w razie konieczności nacięcia ropnia piersi.

Wizyta laktacyjna trwa minimum godzinę, by doradca mógł zebrać wywiad z pacjentką, zbadać dziecko, zapoznać się z problemem i ustalić sposób postępowania, mający na celu rozwiązanie kłopotów z karmieniem. Spotkanie zazwyczaj zaczyna się rozmową z pacjentką dotyczącą istniejącego problemu laktacyjnego. Za zgodą mamy karmiącej badane są piersi i brodawki. Dziecko jest rozbierane i ważone przed karmieniem i po karmieniu. Ważenie dziecka pozwala ocenić stopień przyrostu masy ciała. Doradca ocenia również kolor skóry dziecka, gojenie się pępka, ogólny rozwój psychoruchowy niemowlęcia. Potem mama proszona jest o nakarmienie dziecka – tak jak czyni to zazwyczaj – w ulubionej pozycji. W problemach z przystawieniem maluszka do piersi pomaga doradca. Odpowiada na wszelkie pytania pacjentki, udziela wskazówek i rad podczas karmienia dziecka, rozwiewa ewentualne wątpliwości.

Wywiad z pacjentką i obserwacja aktu karmienia są podstawą do postawienia diagnozy i znalezienia przyczyn problemów z karmieniem naturalnym. Wszelkie zalecenia co do sposobu postępowania mającego wyeliminować problem są omawiane z pacjentką. Zalecenia są również pozostawiane w formie pisemnej. W razie potrzeby można się umówić na wizytę kontrolną. Kolejne wizyty laktacyjne są tańsze, istnieje też możliwość odbycia wizyty gratisowej.

porady laktacyjne w Radomiu, domowe wizyty laktacyjne, wypożyczalnia laktatorów LACTINA ELECTRIC PLUS, akcesoria laktacyjne